Delegacija LC Split u posjeti klubu osnivaču LC Taormina

Sadržajan boravak i izvanredno gostoprimstvo na Siciliji

Članove LC Split Branka Dragičevića i Nikšu Prezzija ugostio je od 13. do 15 prosinca 2018. LC Taormina, osnivač našeg Kluba.

taormina-1

 

Naši domaćini organizirali su vrlo sadržajan boravak. Prilikom posjete domu za hendikepiranu djecu, posvjedočili smo vrlo uspješnom lionskom projektu koji ugošćuje i pomaže štićenicima iz cijele Italije. Tradicionalno smo ugošćeni na njhovoj godišnjoj svečanosti, Charter night, na kojoj smo upoznali predstavnike LC Malta, također goste naših domaćina. Svečanost je uveličao prigodnim koncertom dječji simfonijski orkestar „Falcone Borsellino” koji je osnovan i dobio ime po dvama  dužnosnicima talijanskog pravosuđa koji su poginuli u mafijaškom atentatu. Naši članovi su održali pozdravne govore te su se nakon službenog programa srdačno družili s taorminskim lajonsima  i njihovim obiteljima.
Izvanredna pažnja i gostoprimstvo domaćina na prekrasnoj Siciliji, dio su dobrih internacionalnih odnosa koje LC Split već godinama njeguje i uzvraća.    

taormina-2

 

taormina-3